Wizz Air

with 1 komentář

Wizz Air je maďarská nízkonákladová společnost, která byla založena v roce 2010. V současné době patří mezi významné evropské dopravce. V České republice je možné využít pro lety do Londýna letiště Václava Havla v Praze nebo Brněnské letiště.

WIZZ_Logo_version_1

Příruční zavazalo

Wizz Air rozlišuje dva typy kabinových zavazadel podle velikosti

  • malé kabinové zavazadlo (max 42 x 32 x 25 cm), které se musí vejít pod sedadlo před vámi si můžete vzít zdarma
  • velké kabinové zavazadlo (max 56 x 45 x 25 cm), které se musí vejít do horní skříňky, kam ho musíte sami umístit bez pomoci ostatních (hmotnost není omezena) – je účtován příplatek, který se mění podle sezóny.

Cestující s prioritním odbavením si mohou vzít k malému nebo velkému kabinovému zavazadlu 1 další osobní věc, jejíž rozměry nepřekročí 40 x 30 x 18 cm.

Odbavované zavazadlo

Odbavit můžete až 6 zavazadel, přičemž maximální hmotnost jednoho zavazadla nesmí přesáhnout 32 kilogramů. První tři zavazadla lze zakoupit online, další tři na letišti. Wizz Air má 2 typy odbavovaných zavazadel, které rozlišuje je podle hmotnosti. Zavazadla do 23 kg a o hmotnosti 23-32 kg. Při online odbavení, nejpozději 3 hodiny před odletem, můžete změnit hmotnost odbaveného zavazadla z 23 kg na 32 kg.

Check-in

Online check-in je poskytován od 30 dnů do 3 hodin před plánovaným časem odletu letadla. Pro online check-in je také možné využít mobilní aplikace.

Odbavení

Pokud cestujete se zavazadly, která je třeba odevzdat při odbavení, musíte se dostavit k odbavovací přepážce nejpozději 40 minut před odletem. Cestující se k odletové bráně musí dostavit nejpozději 30 minut před časem odletu.

Společnost Wizz Air vyžaduje pro check-in cestujících předložení potřebných a platných cestovních dokladů a splnění předpisů zemí, z nichž se odlétá, kterými se prolétá a do kterých se letí. Pro co nejpřesnější informace o vízové ​​povinnosti kontaktujte velvyslanectví nebo konzuláty zemí, které si přejete navštívit.

One Response

  1. […] Wizz Air […]

Napsat komentář