Airbnb – levné ubytování v Londýně

Airbnb je zajímavou alternativou pro ubytování v hotelu nebo hostelu. Airbnb je server, který nabízí ubytování u lidí doma. Můžete si pronajmout pokoj, byt nebo dům kdekoliv na světě. A když budete na cestách, svoje ubytování můžete přes Airbnb také sami pronajímat.

Výhody ubytování přes Airbnb

Velkou výhodou tohoto typu ubytování je, že si můžete vybrat nejlepší lokalitu, ale také velmi z blízka poznáte místní obyvatele. Budete-li otevření a přátelští, poznáte spoustu zajímavých lidí. Dozvíte se tak třeba o místech, která v budete v turistických průvodcích jen těžko hledat.

Cena je obvykle nižší a nebo srovnatelná s tou v hotelu. Získáte však více místa, lepší lokalitu a také lepší zážitek z dovolené. Vybírat můžete z nabídek, které v běžném katalogu ubytování nenajdete. Další věcí, kterou bezesporu oceníte je, že budete mít k dispozici veškeré vybavení domácnosti, jako je kuchyň nebo pračka. Můžete tak výrazně ušetřit i na jídle.

Vyhledávání ubytování na Airbnb

Vyhledávat můžete pohodlně v češtině podle lokality a data. K jednotlivým nabídkám si můžete pročíst spoustu informací, včetně recenzí předchozích ubytovaných. Díky kvalitním fotografiím už předem víte, jak bude ubytování vypadat a v popisu najdete také zařízení bytu a podmínky ubytování. S majitelem můžete komunikovat přímo a ptát se ho, pokud vám cokoliv nebude jasné.

airbnb ubytování londýn

Registrace na Airbnb

Abyste mohli zakoupit ubytování, je třeba se nejprve registrovat. Airbnb nabízí všem nově registrovaným bonus 700 Kč. My za naše doporučení získáme také bonus. Airbnb ověřuje totožnost lidí, kdy musíte naskenovat své doklady a propojit svůj účet se sociálními sítěmi. Je velmi důležité mít dobře vyplněný svůj profil. Vložte svoji fotografii a komunikujte s pronajímatele slušně. Nikdo si nechce k sobě domů vzít lidi, kteří se mu nezamlouvají.

Rezervace ubytování na Airbnb

Při výběru ubytování máte k dispozici množství předchozích hodnocení. Pokud se vám cokoliv při komunikaci s pronajímatelem nezdá, najděte si jiné ubytování. Pro registraci ubytování je třeba zadat údaje k platební kartě, které vám Airbnb zablokuje. Pokud pronajímatel vaši žádost neschválí, můžete mít peníze zablokovány od banky třeba i 2-3 týdny.

Proto je vhodné se s pronajímatelem na termínu nejprve předem domluvit a požádat o předčasné schválení. Pokud pronajímatel vaši žádost o rezervaci schválí, peníze se vám ihned strhnou z účtu. Pokud byste měli se svou registrací jakékoliv problémy, můžete kontaktovat Aibnb podporu 24 hodin denně.

airbnb ubytování londýn

Doporučení

Můžete se pokusit usmlouvat nižší cenu za delší ubytování. Je však zakázáno při komunikaci uvádět svůj telefon nebo email, aby se předešlo domlouvání mimo server. Cenu je možné snížit také tak, že si ubytování smluvíte jen na jeden den a na zbytku se domluvíte bokem. Je však jen na vás, zda této možnosti využijete, protože nebudete moct využít garancí Airbnb.

Pokud máte s ubytováním jakýkoliv problém, hostitel se vám většinou pokusí vyjít vstříct. Vaše hodnocení je pro něj totiž nesmírně důležité. Protože se jedná o velmi specifický způsob ubytování, váš zážitek z velké části záleží na lidech. Důležitá je tedy vzájemná komunikace a předem si ujasnit veškeré nejasnosti, abyste předešli případným problémům.

Přejeme vám spoustu úžasných zážitků na vašich cestách. V diskuzi se s námi můžete podělit se svými zkušenostmi s Airbnb 🙂