Ryanair

with 3 komentáře

Ryanair je irská nízkonákladová letecká společnost, která byla založena v roce 1985. Od roku 2005 společnost provozuje přímou linku z Brna do Londýna. Od roku 2007 můžeme s touto leteckou společností létat do Londýna i z Prahy a v roce 2013 byl zahájen provoz linky Ostrava – Londýn.

screen1

 

 

Příruční zavazadlo

Příruční zavazadlo může mít hmotnost až 10 kg, s maximálními rozměry 55cm x 40cm x 20cm. Vzít si také můžete menší zavazadlo jako je kabelka nebo taška s notebookem o velikosti až 35 x 20 x 20 cm.

Vzhledem k omezenému prostoru v kabině letadla je možné vzít do kabiny letadla jen 90 velkých příručních zavazadel (o rozměru 55 x 40 x 20 cm). Všechny ostatní zavazadla budou bezplatně uložena v nákladovém prostoru letadla. Toto nařízení se netýká cestujících, kteří si nakoupili přednostní nástup do letadla (není-li to nutné z provozních důvodů).

Odbavované zavazadlo

Každý cestující může odbavit až 3 odbavená zavazadla. Ryanair nabízí možnost dokoupit 15 kg nebo 20 kg při rezervaci letenky. Rezervaci je možné uskutečnist do 2 hodin před plánovaným odletem. Poplatky jsou účtovány za osobu / za jednu cestu (let). Výše poplatku se může lišit podle způsobu nákupu či podle data, kdy je zakoupen. 

Online check-in

Všichni cestující jsou povinni provést check-in online a vytisknout nebo stáhnout palubní vstupenku s výjimkou letenek v tarifu Business Plus, který má bezplatný check-in na letišti. Online check-in se otevírá 30 dní před každým plánovaným odletem, pro zákazníky, kteří si zakoupí rezervaci místa. Zákazníci mohou být přiděleny sedadlo zdarma v případě, že check-in on-line mezi 7 dny a 2 hodiny před každým zakoupeným odletem.

Jakmile cestující provede online check-in může si  vytisknout nebo stáhnout svou palubní vstupenku až do 2 hodin před každým plánovaným odletem. Každá palubní vstupenka musí být vytištěna a prezentována na stránce formátu A4 nebo přístupná přes mobilní aplikaci Ryanair . Zákazníkům, kteří neprovedou check-in v uvedených lhůtách, bude účtován poplatek za check-in na letišti dle platného ceníku. 

Odbavení

Odbavovaná zavazadla musí být odbavená nejpozději do 40ti minut před plánovaným odletem. U odletové brány byste měli být nejpozději 30 minut před plánovaným odletem. Vaše cestovní doklady by měly odpovídat údajům na palubním vstupence. Můžete si zakoupit přednostní vstup do letadla. Na palubu letadla nesmíte nosit teplé nápoje a vlastní alkohol. V letadle je také zakázáno kouřit.

3 Responses

  1. […] letecká společnost Ryanair […]

  2. […] letecká společnost Ryanair […]

Napsat komentář