Akční letenky do Londýna

Top nabídky

Londýnská letiště

V Londýně (LON) a nedalekém okolí se nachází 5 letišť.  Letiště Londýn Heathrow (LHR), které je nevětším letištěm v Evropě, se nachází 25 km západně od centra Londýna. Obsluhuje zejména klasické letecké společnosti (British Airways).

Druhým největším londýnským letištěmje Londýn Gatwict (LGW), který leží 44 km jižně od Londýna.

Letiště Londý Stansted (STN) je v pořadí třetím největším letištěm v Londýně. Nachází se 55 km severovýchodně od centra Londýna a je častným cílem pro nízkonákladové dopravce.

Letiště Londýn Luton (LTN) leží asi 48 km severně od centra Londýna. Posledním letištěm je letiště Londýn City (LCY), které je určeno především pro business klientelu, prootže leží pouze 4 km na východ od centra.

Mapa

Londýn je jedou z nejnavštěvovanějších světových metropolí. Londýn je multikulturním, obchodním a politickým centrem Velké Británie. Žije zde více než 10 milionů obyvatel všech národností.

Levné přímé lety z Prahy do Londýna nabízí nízkonákladové letecké společnosti easyJet, Ryanair a Wizz Air. Nejnižší cena však zahrnuje pouze příruční zavazadlo. Za velký kufr si musíte připlatit. Přímé lety nabízí také British Airways, která občas pořádá akce na letenky.

Nejnizší akční cena za jednosměrnou letenku je 500 Kč, průměrná cena za jednosměrnou letenku je 1200 Kč. Cena letenek do Londýna se liší podle dne v týdnu, kdy chcete letět a ročního období.

Průměrná doba přímého letu z Prahy do Londýna jsou 2 hodiny. Ze všech londýnských letiště jsou dobrá spojení do centra.