Cestuj levně do Londýna

with Žádné komentáře

Dnes vám poradíme, jak si zařídit co nejlevnější výlet do Londýna. Popíšeme vám celý proces od nákupu letenky až po přistání. Snad vám tak pomůžeme ujasnit, co všechno bude třeba před odletem zařídit, abyste na nic nezapomněli.

Výběr dovolené

Nejprve je třeba zvážit, zda si chceme naši dovolenou naplánovat a zařídit sami už od začátku, nebo si koupíme hotový zájezd. Výběr zájezdů je široký a můžeme najít i celou řadu tematicky zaměřených. Velmi oblíbené jsou také Eurovíkendy. Levnější zájezd můžeme najít i mezi first minute a last minute nabídkami.

Pokud však máme speciální požadavky, umíme alespoň trochu anglicky a nevadí nám přehrabovat se ve spoustě nabídek, pak je následující postup na levné cestování právě pro vás.

cestuj levně londýn

Nákup letenky

S výběrem levné letenky vám pomůže náš přehled akčních nabídek. Pokud vás nějaký z našich tipů zaujme, letenku si objednejte. Nákup je intuitivní a jste vedeni krok za krokem. Před nákupem dobře zvažte své časové a finanční možnosti. Hledáte-li letenky na určité datum, můžete využít našeho vyhledávače letenek.

Pozor si také dejte na to, jaké informace zadáváte. Pokud uděláte při vyplňování údajů chybu, změny bývají zpoplatněny. Tolerovány jsou jen drobné odchylky. Jméno se doporučuje zadávat bez diakritiky.

Dále je třeba se rozhodnout, s jak velkým zavazadlem chcete cestovat. Náklady na přepravu zavazadel se u jednotlivých společností liší. Každopádně je ale levnější si zavazadlo zakoupit už při nákupu letenky, než doplácet za nadměrné zavazadlo na letišti. Některé společnosti povolují k příručnímu zavazadlu i malou kabelku nebo tašku na notebook.

Po zaplacení letenky vám přijte od letecké společnosti email s dalšími instrukcemi, jak provést check-in. Poté si vytiskněte letenku. Dobré je před cestou udělat si kopii cestovních dokladů pro případ jejich ztráty.

Nákup ubytování

Ubytování je další důležitou položkou, kterou je dobré si před cestou zajistit. Na výběr máte několik možností. Můžete se ubytovat v hotelu, v hostelu či u místních.

Server Airbnb nabízí možnost si pronajmout pokoj, byt či celý dům od místních obyvatel. Tento způsob ubytování bývá nejen levnější, ale také získáte kontakt s místními lidmi a máte možnost využití kuchyně a pračky. Pokud se na Airbnb zaregistrujete přes náš odkaz, získáte slevu 500 Kč za registraci.

Transfer z letiště

Pokud již víme, kam poletíme a kde budeme bydlet, zbývá nám zjistit, jak se z letiště dostaneme na místo ubytování. Pro ulehčení jsme pro vás připravili přehled jednotlivých londýnských letišt a možnosti dopravy do centra Londýna. Další možností je využití taxislužby, která může být výhodná pokud cestuje více lidí najednou.

cestuj levně do londýna

Nákup pojištění

Pokud cestujete do zahraničí, vyplatí se sjednat si cestovní pojištění. Jeho cena je v desítkách korun za den a pomůže vám předejít řadě nepříjemností. Kartička evropského pojištění totiž nekryje celou řadu výloh. Více zjistíte v našem samostatném článku. Dobré je využít srovnávač jednostlivých druhů cestovního pojištění.

Odlet

Na letiště přijeďte alespoň 2 hodiny předem. Věnujte pozornost tomu, z kterého terminálu odlétáte. Pokud máte zavazadlo k odbavení, zamiřte na check-in vaší letecké společnosti. Dejte si pozor na to, aby vaše zavazadlo nepřekročilo daný limit. Jinak byste museli zaplatit vysoké poplatky.

Po odbavení zamiřte k bezpečnostní kontrole. Zde věnujte pozornost obsahu příručního zavazadla. Co by příruční zavazadlo mělo obsahovat jsme si připravili článek.

Věříme, že je pro vás tento článek užitečný a budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své tipy na levné cestování v komentářích. Rady jak vybrat nejevnější letenku či ubytování pro vás plánujeme zpracovat v samostatných článcích.

Napsat komentář