Cestovní pojištění

with Žádné komentáře

Pokud plánujeme svoji dovolenou v zahraničí, často jsou nepříjemnosti to poslední, na co chceme myslet. Bohužel se nám však nemusí vyplatit možnost nákupu cestovního pojištění zanedbat. Díky našemu článku získáte přehled, na co si při nákupu cestovního pojištění dát pozor.

Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC)

Tento průkaz nám garanuje nezbytnou lékařsou péči ve státním lékařském zařízení a to za stejných podmínek a za stejnou cenu jako lidem pojištěným v dané zemi. Průkaz je platný ve všech členských zemích EU, Islandu, Lichtenštejnsku, Norsku a Švýcarsku.

Je-li zdravotní péče v daném státě zdarma, budete ji mít také zdarma. Pokud je však placená platíte za ni také. Stejně jako regulační poplatky, jejichž cena může převýšit cenu cestovního pojištění. Dovolená se tak může výrazně prodražit díky hospitalizaci, stomatologickým zákrokům, nákupu předepsaných léků a zdravotních pomůcek, či převozu nemocného zpátky do České republiky.

Průkaz však nenahrazuje cestovní pojištění a tak se nevztahuje na zdravotní péči poskytovanou soukromými subjekty. Kartička také nepokrývá další výlohy jako je asistenční služba, pojištění zavazadel, odpovědnosti, smrti a další.

cestovní pojištění londýn

Cestovní pojištění k platební kartě

Před cestou je třeba ověřit, zda máte k platební kartě sjednáno zdravotní pojištění. K některým kartám je sjednáváno automaticky, u jiných je za příplatek. Po dobu platnosti cestovního pojištění můžete vycestovat kolikrách chcete. Omezena je však souvislá délka jednoho pobytu.

Většina bank nabízí několik variant cestovního pojištění. Vždy si pečlivě přečtěte podmínky pojistné smlouvy. Pozor si dejte na aktivaci pojištění, dobu pobytu v zahraničí, aktivity, které nejsou pojištěním kryty a výši limitů. Tyto limity bývají velmi nízké. Někdy je také vyžadováno pro aktivaci pojištění až po zaplacení zájezdu kartou.

Komerční cestovní pojištění

Cestovní pojištění váš rozpočet nijak nenavýší. Může vám však v případě úrazu vyhnout řadě nepříjemností. Při nákupu pojištění na internetu získáte slevu na pojistném. Celý proces je také výrazně rychlejší.

Při nákupu je vhodné zvážit, zda se vám nevyplatí nákup celoročního pojištění, pokud cestujete několikrát ročně. Pojištění také vybírejte podle toho, jaké aktivity plánujete na dovolené provozovat. Pozornost věnujte seznamu výluk z pojištění. Pojistku není například možné uplatnit, pokud jste požili alkohol či jiné návykové látky. Některé pojistky se neztahují na pojištění zavazadel.

Šikovný srovnávač nabídek cestovního pojištění naleznete na Srovnejto.cz, kde si můžete nastavit řadu parametrů. Porovnat jednotlivé nabídky pojištění se vyplatí, protože rozdíly v ceně pojistného mohou být i v řádech stokorun.

Napsat komentář