12 mobilních aplikací pro cestovatele

with Žádné komentáře

Dnes jsme pro vás připravili 12 mobilních aplikací, které využijete při plánování své cesty i v průběhu výletu. Do výběru jsme zařadili jak aplikace pro vyhledávání ubytování, tak zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Zaujmout by vás mohla i zábavná aplikace na výuku cizích jazyků.

1. Airbnb (CZ)

Airbnb nabízí ubytování u místních lidí doma. Pronajmout si můžete pokoj, byt nebo celý dům. V aplikaci můžete kontaktovat hostitele i hosty, vyhledávat podle jednotlivých destinací a ukládat si místa do wishlistu. Získejte slevu 500 Kč při registraci.

Android/iPhone

 

2. Booking.com (CZ)

V aplikaci Booking.com můžete vyhledávat ubytování podle měst, míst, názvu hotelů nebo podle své polohy. Třídit výsleky můžete podle ceny, městské čtvti, nabízeného vybavení a služeb. V aplikaci můžete rovnou provést rezervaci a tu si offline uložit. Rezervace můžete také měnit a rušit.

Android/iPhone

 

3. Citymapper (EN)

Citymapper je aplikace pro veřejnou dopravu. Kombinuje všechny možné způsoby dopravy pro nalezení nejlepší trasy. Vyhledává v jízdních řádech metra, autobusů, vlaků, lodí, cyklistických trasách a taxi. Vše v reálném čase.

Android/iPhone

4. Duolingo (CZ)

Duolingo je aplikace pro výuku jazyků zábavnou formou. Aplikace vám měří pokroky a v průběhu učení získáváte body a ocenění. Nabídka jazyků je široká. V češtině je zatím k dispozici jen výuka angličtiny.

Android/iPhone

 

5. Google Překladač (CZ)

Google Překladač umí překládat z 90 jazyků. Na vybrané jazyky nabízí možnost překladu za pomoci fotoaprátu, kdy jen vyfotíte text, který chcete přeložit. Jednotlivé jazykové balíčky si můžete stáhnout a uložit offline.

Android/iPhone

6. Hotel Tonight (EN)

Hotel Tonight nabízí last minute nabídky hotelů. Nabízené hotely jsou vybírány ručně podle výhodnosti nabídek. Filtrovat můžete podle kategorií na základní, standard a luxusní ubytování pro snadné nalezení odpovídajících nabídek.

Android/iPhone

 

7. PackPoint (EN)

Aplikace PackPoint vytváří seznamy pro cestovatele. Díky této aplikaci si zorganizujete obsah svého zavazadla přizpůsobený délce cesty, počasí, destinaci a plánovaným aktivitám. Vytvořný seznam můžete sdílet se svými přáteli.

Android/iPhone

 

8. Tripadvisor (CZ)

Tripadvisor nabízí názory a hodnocení zákazníků na hotely, restaurace a dostupné aktivity včetně fotografií. Můžete si rezervovat hotel, restauraci i letenku. Pomocí funce Nyní v mém okolí najleznete nové možnosti zábavy. Komunikujte ve fórech s ostatními cestovateli a přidávejte vlastní hodnocení a fotografie.

Android/iPhone

 

9. TripIt (EN)

Organizujte své výlety na jednom místě. Díky potvrzujícím emailům TripIt automaticky generuje detailní iteneráře pro každý výlet. Ukládat můžete hotelové rezervace, letenky, půjčovny aut i restaurace. Svoje iteneráře můžete synchronizovat s kalendářem nebo sdílet s přáteli.

Android/iPhone

 

10. Tripomatic (EN)

Tripomatic nabízí možnost vytvořit si podrobný plán pro svůj výlet. Vybírat můžete z tisíců památek a aktivit. Díky časovým odhadům můžete výlet plánovat minutu po minutě. Aplikace nabízí také informace o počasí. Inspirovat se můžete již připravenými cestami. Svůj plán můžete s ostatními sdílet. Aplikaci můžete používat offline a vytvořit si pdf průvodce.

Android/iPhone

 

11. Wifi Map (EN)

WiFi Map nabízí přehled Wifi spotů z celého světa. Najdete zde tipy na spoty a jejich hesla. Vyhledávat kavárny a hotely můžete podle města a země. S aplikací je také možné pracovat offline.

Android/iPhone

 

12. Yelp (CZ)

Yelp můžete využít pro hledání restaurací, obchodů, barů a míst pro aktivní život i relaxaci. Přečtěte si recenze od aktivních místních uživatelů. Vyhledávejte podniky ve svém okolí. Filtrujte vyhledávání podle čtvrti, vzdálenosti, ceny a otevírací doby. Přidávejte rychlé tipy, fotky a začněte psát recenze na svoje oblíbené podniky.

Android/iPhone

Budeme rádi, pokud se s námi i vy v komentářích podělíte o své oblíbené mobilní aplikace, které využíváte při cestování.

Napsat komentář